четверг, 11 сентября 2014 г.

Василь Якович Федина

На днях до бібліотеки завітав наш добрий друг, людина, яку ми, бібліотекарі, просто обожнюємо - Василь Якович Федина - відомий на всю Україну срібний голос Запоріжжя , чудовий диктор і журналіст, автор цікавої книги про історію запорізького радіо «І голос той, і ті слова».

Василь Якович завжди з повагою ставився до труду бібліотекаря, бо відчував спорідненість наших професій і, як він сам розповів,  у виші, який закінчив, вивчав разом з журналістикою, ораторським мистецтвом і бібліографію.
Для  нас, бібліотекарів, Василь Якович - талановитий  артист, журналіст, який  красою свого голосу та розкішною  українською  мовою  викликав  найщиріші, найвищі почуття  і емоції, примушуючи знову і знову чекати  нової радіопередачі, бо дарував нам  чудові знайомства з талановитими людьми рідного міста та України.

         Цей рік у Василя Яковича особливий, бо ювілейний  -  славне 80-річчя! 

Ювілей  ознаменувався   виходом у світ нової  творчої  роботи  - книги «Два крила  моєї долі», яку автор подарував   бібліотекам  і яка відразу викликала цікавість у працівників книгозбірні, а найближчим часом  потрапить і до читача.
Пише Василь Якович просто  і образно,  як тільки вміють люди з вродженим мистецьким чуттям. Перед   читачем  розгортається  автобіографічна  оповідь, своєрідна «фреска пам’яті», пропущена крізь серце і мозок автора. Дитинство, навчання, робота  на радіо, спілкування з колегами і друзями, творчі зустрічі і відомі творчі  люди, мистецькі заходи, поїздки і , звичайно ж,  родина -  міцна, дружна, любляча, справжня фортеця від  зовнішніх негараздів.
Як на наш  погляд, це не тільки  книга, це й сімейний альбом  з найдорожчими серцю світлинами.
Знайшлося у  цьому  альбомі  місце і світлинам з бібліотечних заходів.

Дуже приємно,  що  Василь Якович  згадав добрим словом  народознавче свято у  нас в Центральній   міській бібліотеці. Це був  конкурсний  захід до  20-річчя  Незалежності  України - театралізоване дійство  13 січня Свято Маланки та Василя.   Бібліотекарі  відтворювали  красивий обряд віншування  Василів. У залі серед присутніх їх було  двоє:  Василь Якович та  хлопчик Василько. І дорослий  Василь, і маленький  отримали  яскраві стрічки з написом «Василь  Величний».

По закінченні  конкурсу   Василь Якович  зателефонував нам: «Дівчата, чим закінчився ваш конкурс? Я хвилююся за  вас, хотілося  б, щоб ви отримали високу оцінку суддів.  Нам з дружиною  сподобалося разом з вами побувати  на народному святі». Серед безлічі  особистих справ і роботи  пан Василь не забув, що це для бібліотеки дуже важливий захід. От такий він, наш вельмишановний   Василь Величний  -  справжній інтелігент, високодуховна людина, небайдужа і щира, улюбленець і бібліотекарів, і читачів!
Василь Якович разом зі студентами музичного училища
на святкуванні Масляної у Центральній бібліотеці
Щиро вітаємо  шановного ювіляра  з  Ювілеєм.  Дякуємо  Вам, пане Василю, за подаровані  книги, за радість спілкування з  Вами, за добре Ваше серце  і душу справжнього українця.  Доброго Вам здоровя і наснаги, нових книг і творчих робіт!  Ми завжди раді бачити Вас  у наших книгозбірнях і чути Ваш неповторний голос.           З роси Вам і з води!

Не старійте літами, очима, устами,
Ми всі любимо Вас і пишаємось Вами!
                                                   

Комментариев нет:

Отправить комментарий