пятница, 4 мая 2012 г.

          26 квітня у ЦБ ім.Н.Крупської відбувся семінар практикум "Бібліотека - інформаційний центр сприяння здоровому способу життя". Це продовження теми, яка була відкрита у березні на семінарі "Книжковий стадіон: здоров'я, краса та сила".
         Відкрила семінар директор ЦБС для дорослих Долина Л.М., яка підкреслила, що формування культури здорового способу життя бібліотекою є одним з найважливіших напрямків її діяльності.
         У семінарі приймала участь консультант центру іноваційних досліджень здорового способу життя Кондратенко В.В. яка виступила з лекцією про здорове харчування.


          Про можливості співпраці бібліотеки у соціальному партнерстві на прикладі обласного центру "Здоров'я" повідомила лікар центру Максименко О.В. Від обласного центру бібліотекарі отримали також роздатковий матеріал для організації наочності.


          Відбулася також бесіда зі священником Храму Петра і Февронії отцем Романом. Обговорювалося питання християнського погляду на проблеми духовного здоров'я. 


          Друга частина семінару являла собою лабораторію іноваційного досвіду. Методичні консультації щодо популяризації здорового способу життя надала завідуюча методико-бібліографічного відділу Семешко В.Г. Було презентовано також друковане видання "Психологія здоров'я". Це видання організовано як допомога бібліотекареві при організації роботи з читачем. 
         Як незвично й привабливо організувати наочність на цю тему розповіла зав.відділом обслуговування ЦБ ім.Крупської Коломбе Н.В. Презентуючи виставку - інсталяцію "Соковите читання". 


        Головна ідея експозиції - використання асоціативної паралелі "книга - фрукти". Саме цей принцип було покладено в оформлення книжкової виставки. Вона передбачала розуміння того, що читати так само корисно, як і їсти фрукти, насичуючи чвій організм вітамінами. Бібліотекарі хотіли підкреслити, що читати так само корисно і необхідно, як їсти смачні фрукти. Такі "вітаміни" дозволяють не тільки отримати знання, але й "не підхопити" непотрібні ідеї.
        Виставка вийшла настільки яскравою, що відразу привернула до себе увагу. Це була перша виставка, яка дуже смачно пахла цитрусовими та яблуками. Ідею виставки підказав журнал "Бібліополе".
        Головний бібліограф ЦБ ім.Крупської Орлова О.О., консультуючи на тему використання електронних технологій у роботі бібліотекаря звернула увагу на топ-п'ятірку найбільш цікавих сайтів про здоров'я.
       Тему електронних технологій продовжила зав.методико-бібліографічним відділом Семешко В.Г. розповідаючи про можливості блогу для висвітлення діяльності бібліотеки по вихованню культури здоров'я читачів на прикладі блогу ЦБ ім.Крупської та діяльності цієї бібліотеки у проекті "Здоров'я для радості, здоров'я від радості".
       Розмову продовжили бібліотеки - філії, які готувалися до виступу на семінарі. Використовуючи медіа-презентації своїх заходів у програмі "Інформаційний лікар" вони торкнулися питання створення позитивного іміджу книгозбірні, як інформаційного центру сприяння ЗСЖ.
       Завідуюча бібліотеки ім.Лісняка Бойко І.М. поділилася досвідом проведення зустрічей читачів з гештальт-психологом, розповіла про акції для молоді з профілактики куріння.       Завідуюча бібліотеки ім.Л.Українки Руденко Г.І. представила презентацію зустрічі вихованців інтернату "Надія" з 30-ти кратним чемпіоном України з плавання Олексієм Фединою. Учасники семінару змогли познайомитися зі спортсменом на самому семінарі. Хоч і на короткий час, але Олексій зустрівся з бібліотекарями й подякував за популяризацію інваспорту. Захід в інтернаті був настільки цікавим й залишив такі чудові враження у дітей і педагогів, що Галина Іванівна отримала запрошення організовувати й надалі зустрічі з цікавими людьми.


        А бібліограф бібліотеки ім.Шевченка Петренко І.В. представила електронну презентацію заходів програми "Інформаційний лікар" й детально розповіла про тренінг для читачів "Вітаміни щастя". Деякі елементи цього заходу Ірина Вікторівна запропонувала для учасників семінару.    
    Презентація журналу "ФИС" в електронному вигляді була організована бібліотекою ім.Некрасова. Електронна презентація цього філіалу містила також розповідь про годину здоров'я, проведену для жінок у читальному залі.


     Закінчився семінар рекомендаціями зав.сектором ВОЄКФ Біляцької Л.О. про книжкові новинки відділу книгосховища "Книга - лікар, книга - порадник".


Комментариев нет:

Отправить комментарий