среда, 17 апреля 2013 г.

День професійного спілкування "Все починається з читача" (інноваційні форми і методи організації просування читання)

          12 квітня у ЦБ ім.Крупської зібралися бібліотекарі відділу обслуговування на День професійного спілкування. Програма була різноманітною і насиченою, носила мозаїчний характер. Говорили про все, але тема була одна: популяризація книги і читання.
            Розпочалася зустріч самопрезентацією бібліотекарів. Кожен розповів про особливості своєї роботи, про те чим займається зараз, про найбільш цікаві заходи, у яких він приймав участь останнім часом і про плани на майбутнє. Виявилося, що при різноманітності роботи кожного усіх об'єднав один загальний для всіх вислів: "Я дуже люблю свою роботу!"
          Як багато цікавого відбувається у наших філіях! Чудові книжкові виставки, літературні заходи, особливо весело і смачно у всіх пройшла Масляна. Зустрічі читачів з письменниками рідного краю, підтримка користувачів з обмеженими фізичними можливостями, майстер - класи, виставки робіт читачів, тематичні перегляди та інші виразні бібліотечні форми роботи - про все це розповіли дівчата. Дуже відчувалося, що така форма, як самопрезентація цікава усім присутнім. Бо це впершу чергу обмін досвідом. Ми тільки спостерігали, як швидко бігала ручка у зошиті кожного. А чому тут дивуватися!? Скільки нових цікавих ідей, скільки можливостей зробити свою роботу ще більш корисною для читача! Самопрезентацію вела директор ЦБС Долина Л.М.

          Важливе місце у самоосвіті бібліотекарів грає вивчення фахових видань. Працювати з ними - теж наука. Замісник директора Федорченко В.П. була організатором експрес -спілкування присутніх сторінками бібліотечних журналів. 


У "Діловий кейс бібліотекаря" потрапило багато цікавих форм роботи, багато інновацій з досвіду роботи вітчизняних і зарубіжних книгозбірень. Кожну ідею треба було адаптувати до умов своєї філії. Важливо було не тільки знайти потрібну ідею, ще більш важливим було її представити так, аби кожному захотілося відразу її реалізувати.
          Службу книжкової навігації вихідного дня представила зав.сектором ВОЄКФ Біляцька Л.О. "Кілька рядків до кави" - так називалася тема, до якої було представлено літературу, тим більше, що днями ми отримали чудову літературу, причому "в необмеженій кількості". Що почитати, коли ти дома, коли хочеш відпочити і душею і розумом, хочеш заспокоїтись і хоча б на мить поринути у невідомі світи, побути кимось іншим, на прикладі літературного героя знайти відповідь на власне питання?


           Серед нових книжок виявилося багато літератури, присвяченій історії України. Працівники читального залу ЦБ організували тематичний перегляд нової літератури "Історія України: віхи, події, обличчя". Цей перегляд особливо цікавим став для середньої та вищої школи. 


          "Бібліоновини з усіх куточків світу" супроводжувалися електронною презентацією і розповідали, як весь світ долучається до популяризації книги та читання. 
           Дуже важливим питанням, яке розглядалося присутніми, була загальносистемна програма "Пророк, народжений Україною" до 200-річчя Т.Г.Шевченка. Програма починає діяти с 1 вересня цього року до 10 березня 2014 року. 


       Вже багато зроблено, але іще більше попереду. Що може бібліотека? Як відствяткувати видатну дату гідно і яскраво? З цього приводу були дані методичні підказки зав.методико - бібліографічним відділом Семешко В.Г. А продовжили розмову усі разом на світовому кафе "Нас об'єднало шевченкове слово."
Комментариев нет:

Отправить комментарий