среда, 12 декабря 2012 г.

Семінар з правоосвітньої роботи у бібліотеці ім.Крупської

         7 грудня 2012 року у Центральній бібліотеці ім.Крупської пройшов семінар для завідуючих бібліотеками - філіями за темою "Бібліотека - центр правової освітньо-виховної роботи".
         Семінар відкрила директор ЦБС для дорослого населення Долина Л.М. 

яка вказала на важливість й актуальність теми семінару. А також представила учасників семінару - головного спеціаліста відділу освіти та систематизації законодавства Запорізького міського управління юстиції Порошину Г.М. і начальника відділу документування, контролю та догляду звернень громадян управління юстиції Савицьку Т.Г. Представники юстиції провели ділову бесіду "Управління юстиції та бібліотека: сумісні грані правовиховної роботи".  
         Дуже важливою для бібліотрекарів була з огляду на перереєстрацію читачів з нового року консультація юриста про організацію і методи захисту персональних даних.
         Тема захисту персональних даних була продовжена за Круглим столом "Правові аспекти діяльності бібліотек з огляду на "Закон України про доступ до публічної інформації".
         Наступний гість - начальник відділу розгляду скарг споживачів обласної інспекції по захисту прав споживача Курішко О.М. 

проконсультувала бібліотекарів про основні права споживача. На конкретних прикладах скарг громадян, спираючись на "Закон України про захист прав споживачів" Олена Миколаївна звернула увагу на помилки, які ми найчастіше допускаємо купуючи продукти та речі. 
         Про особливості правоосвітньої роботи бібліотекаря у наш час та основні форми роботи з читачем у цьому напрямку виступила з методичними рекомендаціями завідуюча методико - бібліографічним відділом Семешко В.Г. 
Розмова супроводжувалася електронною презентацією.  Головний бібліограф ЦБ ім.Крупської Орлова О.О. презентувала анотований рекомендаційний список "Правове виховання: форми і методи роботи у бібліотеці". 
         Година взаємної корисної інформації "Використайте це в роботі" пройшла дуже цікаво. Колеги з філій поділилися досвідом у використанні інтерактивних форм роботи з правового виховання. Бібліотекар читального залу бібліотеки - філії ім.Осипенко Куртова О.О. 
не тільки розповіла про те як вона проводила ситуативний тренінг "Правовий лабіринт", але й частково провела його з присутніми. Завідуюча бібліотекою ім.Шляхової 
Василенко Р.М.
 представила методику тестування юнацтва "Відчуй себе правознавцем" та розповіла про підсумки тестування, які підтвердили думку бібліотекарів: сучасне юнацтво має більше уваги приділяти правовим знанням. Як проводиться юридичний лікбез у бібліотеці ім.Комарова розповіла завідуюча цієї бібліотеки Алчина Т.Г.
 Вона також представила друковану продукцію бібліотеки - рекомендаційний список, складений на основі публікацій на юридичну тему у місцевих газетах.
        Працівники читального залу презентували на семінар книжкову виставку - дослідження "Із юриспруденції - у світову літературу". Тема виставки дуже цікава: багато хто із відомих майстрів художнього слова мав юридичну освіту або досвід роботи у відповідних закладах. Улюблені письменники - Оноре де Бальзак, Проспер Меріме, Шарль Перро, Брати Грімм, Вальтер Скотт, Чарльз Діккенс, Лев Толстой, Анна Ахматова, Володимир Вінниченко, Олександра Марініна, Даніїл Корецький та багато інших класичних та сучасних авторів - у минулому були юристами.

Комментариев нет:

Отправить комментарий