четверг, 29 марта 2012 г.

"С бессоницей не знаться" (о нас пишут в СМИ)

         3 березня бібліотекарі абонементу запросили читачів до себе  у народознавчий куточок на годину здоров'я "Як лікувалися наші пращури". Розмову вела бібліотекар І категорії Галина Рябцева. Вона запропонувала калейдоскоп цікавих повідомлень про народну медицину. 
         А почалася розмова з магічного полум'я свічки: свічка у народному побуті, традиціях, звичаях, як обов'язкова складова лікування фізичного і душевного стану людини. Як же може допомогти свічка коли болить голова, коли хворіє серце, погано на душі, мучать тривожні передчуття? Все залежить від того де поставити свічку, що прочитати над нею, якою вона має бути.
         Наші пращури, не користуючись пігулками й мікстурами, лікувалися досить успішно, використовуючи при цьому усе, що росте на городі, у лісі, в саду, підтримуючи свою енергетику енергією сонця, води, дерев та віри у вищі сили. Які з народних рецептів корисні людині і зараз, чим можна підтримати заслаблий імунітет після зими - про це розповіла Галина Дмитрієвна.
          Але й самі читачі могли поради одне одному перевірені власним здоров'ям народні ліки. За рецептами, які порекомендували читачі, можна було б скласти текст для нової бесіди. Весело й цікаво пройшла вікторина, яка виявила найбліьш знаючого "народного лікаря".
          Особливою темою години здоров'я була тема цілющих напоїв, про які не тільки розповідали, але й пригощалися.
          Година здоров'я закінчилася, але ніхто не поспішав йти додому. Вирішили збиратися у  куточку народної культури частіше - дуже вже затишно й приємно тут спілкуватися. Тим більше що книжкова виставка у цьому куточку під назвою "Мудрість минулого на користь майбутньому" мала ще дуже багато додаткової цікавої інформації. 
          
          28 лютого Центральна бібліотека ім.Крупської зібрала завідуючих усіх філій ЦБС для дорослого населення на семінар "Книжковий стадіон: здоров'я, краса, довголіття". Семінар був проведений в ознаменування 2012 року - Року спорту та здорового способу життя. Бібліотекарі обговорювали питання роботи з читачами на тему спорту та здоров'я, а також відбулися цікаві знайомства.
         Семінар відкрила директор ЦБС для дорослих Долина Лариса Михайлівна, орієнтуючи бібліотечну роботу на виконання Наказу Президента України.
          Консультацію про особливості роботи бібліотекаря у Рік спорту та здоров'я і методичне забезпечення цього процесу надала завідувачка методико-бібліографічного відділу Семешко Валентина Геннадіївна. Вона презентувала також методичні поради з популяризації паралімпійського спорту "Від перемог у спорті - до успіхів у житті" (друковане видання).


         Головний бібліограф ЦБС для дорослих Орлова Оксана Олександрівна порадила малі бібліографічні форми як ефективний засіб інформування читачів з питань здоров'я. 
         Сучасні технології на службі бібліотекаря продемонстрували колеги з бібліотеки - філії № 18 ім.Комарова запропонувавши присутнім відео-лекторій "Кінематограф проти наркотиків".
         Досвід роботи філій у напрямку популяризації спорту та здоров'я був представлений на "бібліотечному полігоні".    
Завідувачка бібліотеки № 5 ім.Б.Хмельницького Марина Юріївна Ковальова розповіла про проведення Дня здоров'я у своїй бібліотеці. Усі інші бібліотеки поділилися досвідом у реалізації перших кроків загальносистемної програми "Інформаційний лікар". 
        Серед гостей семінару був віце-президент Всеукраїнської асоціації бойових мистецтв  "СПАС", директор спортивної школи БМ "СПАС" Рижов Костянтин Анатолійович. Він продемонстрував документальний фільм про діяльність школи та розповів про історію виникнення асоціації. 


         Приємно й весело пройшла пауза для відпочинку "Австралійський дощ", яку запропонувала присутнім бібліотекар ЦБ Лариса Борисівна Недря.Це дає можливість швидко відпочити та відволіктися від великої кількості інформації. Здається, усім сподобалося!




         Цікавою була розмова з представниками Центру інвалідного спорту "Інваспорт" - начальником учбово-спортивного відділу Павєльєвою Іриною Петрівною та замісником директора ДЮСШІ Самородіною Наталією Анатоліївною. Виявляється, що запорізькі паралімпійці мають надзвичайні успіхи у спорті. А першим чемпіоном Паралімпійських ігор з початку їх заснування був наш запорізький паралімпієць Микола Здот.
        Бібліотекарі отримали координати "Інваспорту", консультацію про можливість читачів-інвалідів залучитися до паралімпійського спорту та підтримку Центру "Інваспорт".
        Всю цю інформацію було доведено до відома читачів.





        Надзвичайно приємною була зустріч з керівником студії східного танцю, викладачем Ліги професіоналів східного танцю Інною Провоторовою. Кожній жінці, незалежно від віку, хочеться якнайдовше залишатися стрункою, здоровою й привабливою. У цьому, як розповіла Інна, дуже допоможуть східні танці. Бо це прекрасна гімнастика як для усього організму жінки, так і для органів черевної порожнини та малого тазу зокрема. Лікувальні властивості східних танців, виявляється, надзвичайно широкі. Фахівець проконсультувала також про те, з якого віку дівчинку приводити у студію і підкреслила, що вікової межі у занятті танцями практично немає. І звичайно ж затанцювала!


        Закінчувався семінар веселою хвилинкою: онучки Лариси Михайлівни самостійно підготували театр однієї пісні - Володимира Висоцького "Фіззарядка", яка була адаптована до теми семінару.




*     *      *      *     *     *     *    *




         14 лютого, у День усіх закоханих, планета святкує також Всесвітній день зцілення звуком. В цей день люди з усих куточків планети об'єднуються, аби сформувати свій намір, підсиливши його звуком, і надіслати Матері - Землі свою любов і вдячність. Звук у поєднанні з наміром отримує здатність зцілювати. В цей день співають звук "а" і шлють вібрації своїх сердець, котрі будуть вступати в резонанс у різних кінцях планети. Таким чином ми зможемо здійснити значні позитивні зміни на планеті Земля. 
          Ініціатором цього Всвесвітнього дня став американський лікар Джонатан Гольдман - вчений, що досліджуе цілющу силу звуків. Він впевнений, що усього лише вісім тисяч людей, що співають разом з наміром духовного зцілення, можуть принести Мир на Планету. Він називає цю акцію "Небесний Хор" і закликає таким чином створювати позитивні зміни на нашій Землі і в тілі кожної людини. Гольдман дуже популярна особа в Америці, він композитор, письменник, вчитель, автор книг по зціленню звуком. Він очолуює некомерційну асоціацію цилітелів звуком в США. Автор книги "Зцілюючі звуки. Сила гармонії". Створив більш ніж 20 альбомів зцілюючої музики.
          Зцілювати звуком можна не тільки планету, але й людину. Для кожної людини у кожному конкретному випадку підходить певний набір звуків. Про таке явище зібралися поговорити бібліотекарі й читачі. Так у читальному залі відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню зцілення звуком.
          Звукотерапія була добре відома у давніх народів. Так, наприклад, у Стародавньому Китаї звук "ХЕ" використовувався для лікування онкологічних хвороб. Промовляти звук треба було дев'ять разів за кожну процедуру. Ліву руку при цьому клали на хворий орган, праву - зверху лівої.
         Всі присутні в залі вчилися правильно проводити процедуру лікування звуками. Розглядалася звукотерапія давніх греків, рицарів - розенкрейцерів, давньоіндійські мантри, а також  поради доктора тібетської медицини В.Востокова.
        Наступним епізодом було лікування  звуками церковних дзвонів. За допомогою відео в бібліотеці звучали чисто й святково ці цілющі звуки. 
        Загальновідомий вплив на організм людини  музики, особливо цим славиться Моцарт. Існує навіть вираз "терапія Моцартом". Так завдяки щоденному прослуховуванню Моцарта вилікувався від заїкання французький актор Депард'є. Вкрай важливо яку музику слухає людина. Кожна людина має свій звук, свою тональність, які є продовженням його душі, станом його почуттів і думок. Треба тільки знати, який ритм необхідний конкретній людині, і тоді ця музика здатна його зцілити, покращити душевний стан, створити атмосферу гармонії не тільки для цієї людини, а й для усих оточуючих взагалі. Найкраще створює атмосферу позитиву й гармонії класична музика. Звучала жива музика скрипки - викладач музичної школи №1 Вакуленко Ніна Анатоліївна продемострувала, що музика може бути приємною, може позитивно викликати позитивні емоції й радість, але може  і пригнічувати, викликати депресію, стан тривоги й дискомфорту.
        А ще присутніх закликали якнайчастіше співати. Навіть якщо людина не має слуху, не знає потрібної тональності, частоти, все одно позитивний ефект обов'язково буде! Співайте хоча б по десять хвилин в день - вашому організму це дуже сподобається, особливо серцю.
        Як продовження нашого існування у оточуючому середовищі сприймаються звуки природи: шелест дерев, звуки дощу, спів птахів і т.п. Прекрасні відеофільми ілюстрували розповідь про лікування природними звуками.
        До заходу була підготовлена книжково-ілюстрована виставка - порада "Слухайте тільки прекрасне", яка знайомила читачів з літературою, присвяченою зціленню звуками.
        По закінченні розмови кожен отримав пам'ятку "Лікувальний вплив музики на організм людини". А далі звучав "Небесний Хор" - весь зал п'ять хвилин вимовляв звук "а".
        Ми впевнені, що цією акцією долучилися до Всесвітнього небесного хору, бажаючи планеті добра, миру й здоров'я. Це наша звукова "валентинка" Планеті Земля!
       

среда, 28 марта 2012 г.

Обережно, туберкульоз! (виставка абонементу)

       Усім вкрай набридли зимові холоди. Чекаємо тепла, сонечка, зелені. Одним словом, весни. Та поряд з весняним відродженням людина відчуває загострення хронічних хвороб. Одна з таких бід - туберкульоз.
       В Україні рівень захворюваності такий, що Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила в нашій країні епідемію туберкульозу. Один неізольований хворий за рік може заразити туберкульозом 10-20 чоловік.
       Колись, майже 100 років тому, активісти протитуберкульозних організацій продавали ромашки на вулицях, аби привернути увагу спільноти до цієї біди і зібрати кошти для лікування хворих. Тепер з ініціативи ВОЗ День боротьби з туберкульозом проводиться офіційно 24 березня.
       До цієї дати на абонементі ЦБ ім.Крупскьої була організована профілактична виставка - попередження  
                            "Обережно, туберкульоз!"
      На виставці представлено матеріали про діагностику цієї хвороби та методи захисту від неї. Яскраві плакати про жахливі наслідки хвороби надані Червоним Хрестом Жовтневого району Запоріжжя. 





суббота, 24 марта 2012 г.

Библиотека - филиал №18
им.В.Комарова
ЦБС для взрослого населения

С книжной полки на экран
(Аннотированный библиографический список)




1. Айтматов Ч.  Плаха/Чингиз Айтматов: Роман.- М. : Мол. гвардия, 1987.- 302 с.
     Действующими лицами книги становятся собиратели анаши, молодой человек, изгнанный из духовной семинарии за ересь, бывшие зеки, "кулаки". Автор уделяет много внимания отношениям между людьми и природой. Это очень важно, потому что, чем больше мы узнаем о человеческих взаимоотношениях, о поступках людей, тем лучше мы понимаем друг друга, ведь каждый человек - это целый мир, который можно изучать вечно.
·           Фильм «Плач волчицы" - http://video.mail.ru/mail/zanuzamel/
·           Аудиокнига «Плаха»- http://books.tr.200.ru/v.php?id=131348
·           Электронная книга «Плаха" - http://lib.ru/PROZA/AJTMATOV/plaha.txt
2. Бегбедер Ф.  99 франков/Фредерик Бегбедер: Роман. -Х.: Фолио, 2004.-255 с.
         Роман «99 франков» представляет собой злую сатиру на рекламный бизнес,  
безжалостно разоблачает этот безумный и полный превратностей мир, в котором все презирают друг друга и так бездарно растрачивается человеческий ресурс... 
Роман Бегбедера провокационен, написан в духе времени и весьма полемичен. 
Он стал настоящим событием литературного сезона, а его автор, уволенный накануне публикации из рекламного агентства, покинул мир рекламы, чтобы немедленно войти в мир 
бестселлеров.
·           Фильм  «99 франков»-  http://www.ex.ua
·           Аудиокнига «99 франков»- www.berloga.net
·           Электронная книга «99 франков»-  http://cannabis.alfamoon.com/literatura.html

     3. Булгаков М. Собр. соч. в 5- ти. Т. 1: Записки юного врача/Михаил    Булгаков.-М.:    
         Худож. лит.,1989.- 624 с.
     С рассказов, вышедших под общим названием "Записки юного врача", началась яркая писательская биография М.А.Булгакова, будущего автора знаменитого романа "Мастер и Маргарита". Повесть "Морфий" во многом автобиографическая, рассказывает о зависимости от упомянутого в название вещества.
·     Фильм "Морфий»-  http://www.ex.ua
·     Аудиокнига  "Записки юного врача"-  http://www.berloga.net
·     Электронная книга «Записки юного врача»- http://cannabis.alfamoon.com.literatura.html

4Кэролл  Д. Дневники баскетболиста.
     В подростковом возрасте Кэрролл был звездой юношеского
баскетбола, однако затем в 13 лет пристрастился к героину. Свое
бурное взросление он описывал в дневнике, который позднее
переработал и издал под названием «Дневники баскетболиста».
В 1995 году по сценарию книги был снят фильм.
·           Фильм « Дневники баскетболиста»- http://my-hit.ru/film/8056
·           Аудиокнига «Дневники баскетболиста»- http://audioknigi.ixbox.org
·           Электронная книга - http://cannabis.alfamoon.com/author/carroll.html
5.  Селби Х.  Реквием по мечте
     "Реквием по Мечте" впервые был опубликован в 1978 году. Книга рассказывает о судьбах четырех жителей Нью-Йорка, которые, не в силах выдержать разницу между мечтами об идеальной жизни и реальным миром, ищут утешения в иллюзиях.
·           Фильм  «Реквием по мечте»- http://www.ex.ua
·            Аудиокнига - http://esnecencio.hotbox.ru/07-20123/03-2012150.html
·           Электронная книга- http://cannabis.alfamoon.com/literatura.html
6.  Хантер С. Томпсон. Страх и отвращение в Лас Вегасе /Fear and Loathing in Las Vegas
Культовый писатель XX в. Хантер С.Томпсон стал классикой  американской контркультуры начала семидесятых и остается классикой и по сей день. Роман "Страх и отвращение в Лас-Вегасе" выдержал 30 переизданий, переведен на многие языки, в том числе на японский, французский, итальянский.
·              Фильм «Страх и ненависть в Лас- Вегасе»- http://my-hit.ru/film
·              Аудиокнига «Страх и отвращение в Лас-Вегасе»- http://hearbook.ru/audio
·              Электронная книга - http://cannabis.alfamoon.com/literatura.html      
  7. Уэлш И.  На игле  Выбирай жизнь. Выбирай работу. Выбирай карьеру.Выбирай семью. Но зачем мне все это? Я не стал выбирать жизнь… Я выбрал кое-что другое… Почему? Да потому… Какие могут быть почему, когда ты под кайфом? Когда есть героин…
·              Фильм «На игле»-  http://my-hit.ru/film/6630
·              Аудиокнига -  http://books-center.ru/libcent_unbbbu.html
·              Электронная книга- http://fictionbook.ru/author/uyelsh_irvin



четверг, 22 марта 2012 г.

Информационные ресурсы по фандрайзингу (веблиографический список)

         23 березня на території бібліотеки ім.М.Вовчка відбувся День професійного спілкування для завідуючих філій "По-новому мислити і працювати". Головна тема спілкування була пов'язана з отриманням позабюджетних коштів.
         Зустріч відкрила директор ЦБС для дорослих Долина Л.М. яка охарактеризувала пошук позабюджетних джерел фінансування як важливий і вже традиційний аспект діяльності бібліотек.
         У всьому світі пошук і отримання позабюджетних коштів називається фандрейзинг. Цей вид діяльності вимагає дотримування певних правил й знання психології. Про основні етапи бібліотечного фандрейзингу провела консультативну бесіду зав.відділом методико-інформаційної роботи Семешко В.Г.
        
       Про досвід фандрейзингової діяльності українських і зарубіжних бібліотек розповіла зам.директора Федорченко В.П.


         Було презентовано вебліографічний список "Інформаційні ресурси по фандрейзингу", який підготувала головний бібліограф Орлова О.О.
          Цікавою була розповідь завідувачки бібліотеки, на базі якої проходив День професійного спілкування, Федосенко М.М. про власний досвід соціального партнерства й успіхів в отриманні позабюджетних коштів. 


      Зустріч бібліотекарів відбулася саме у цій філії, бо вони отримали  перемогу у двох грантах від "Бібліомосту" та в результаті фандрейзингової діяльності серед місцевих спонсорів. Все це дало можливість створити чудову технічну базу у бібліотеці.
Завершився День спілкування круглим столом "Фандрейзинг у бібліотеці: pro et contra." Кожна завідувачка поділилася власним досвідом організації соцільного партнерства і пошуку позабюджетних коштів. 
         Бібліотекарі відділу обслуговування познайомили гостей з основними  напрямками своєї роботи й організацією бібліотечного простору для читачів.
         Гостями бібліотеки в цей день були соціальні партнери й спонсори Кругла Людмила Юхимівна , депутат від партії регіонів і Мамяко Володимир Миколайович - керівник апарату Заводської районної організації партії регіонів. 




 ФАНДРАЙЗИНГ - это искусство добиваться того, 
чтобы люди давали вам то, что вы хотите и когда хотите для достижения поставленной вами цели.

1. Фандрайзинговая деятельность в библиотеке. Методические рекомендации Тамбовской областной универсальной научной библиотеки им.А.С.Пушкина. Виды фандрайзинговой деятельности. Основные этапы библиотечного фандрайзинга. Благотворительные фонды и программы внебюджетного обеспечения библиотечно - информационной деятельности. Критерии выбора библиотекой потенциального ресурсного донора (грантодателя).
http: //www.tambovlib.ru/index.php?view=edition.metod.data.findrizing

2. Бібліотечний інформаційно - освітній портал областной  научной библиотеки имени С.П.Крашенинникова, г.Петропавловск- Камчатский. Фандрайзингу нужно учиться. Взаимодействие с благотворительными фондами. Грант. Из практики участия в конкурсных проектах.
http: //librportal.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=897&Itemid=168


3.  Обучающий ресурс на сервере Петрозаводского государственного университета. Несколько советов о том, как обращаться в фонды. Образец письма, направляемого в благотворительную организацию или фонд. Список приложений, которые рекомендуется приложить к письму.
http://media.karelia.ru/~resource/fond/advice.htm

4.  Образовательные гранты и фонды.
http://education.kulichki.net/grant/main.html

5.  Планирование и написание заявок на гранты. Поиск финансов.
Вероятность эффективного поиска денег растет пропорционально уровню подготовленности…
http://shestero.chat.ru/howwriteapplications.html

6.  К чему благотворительность. Подборка из журналов "Деньги и благотворительность". Короткое  эссе с цитатами известных личностей на тему "Что дает благотворительность?"
http://www.megalink.ru/~zabcenter/articles/charity.html

7.  Спонсорская деятельность в социальной области.
Поэтапная программа поиска средств на социальный проект. Проведение исследований в отношении спонсоров, оценка своего проекта, составление предложения. Иллюстративные практические примеры.
www.wildfield.ru/club/c06a102.htm

8.  Консультации on-line
Вы можете задать любой вопрос, касающийся деятельности некоммерческих организаций (НКО). Ваш вопрос будет направлен квалифицированным специалистам в области некоммерческого сектора. Вы получите ответ в течение недели.
http://www.trainet.org/training/consult.htm

9.  РR-технологии в привлечении инвестиций. Спонсоринг и фандрайзинг.
Сбор средств для организации - профессиональное занятие, которому надо учиться, эта профессия имеет свои тонкости, ее не постигнешь чистой практикой.
http://pressclub.host.ru/techn_s1.htm

10.  Приемы фандрайзинга.
Оказывается, прежде чем приступать к разработке рабочего плана сбора средств, следует освоить ряд приемов (о них и идет речь в данной статье). Описание каждого приема включает общий обзор основных правил, описание возможных и запрещенных действий и, где возможно, детальную программу применения.
www.wildfield.ru/club/c03c0004.htm

11.  «Горячая» десятка инструментов российского фандрайзера
 Как организован сбор средств на некоммерческие проекты в среднем российском городе. Набор инструментов по привлечению ресурсов  профессионального фандрайзера.
http://www.youthrussia.ru/files/gorychaya_10_fandrayzera.doc

12.  Грантрайтинг. Процесс соискания грантов. Поиск и анализ наиболее вероятных фондов. Как убедить фонд выбрать именно вас.
http://www.youthrussia.ru/files/grantreyting.doc

13.  Практическое пособие в поддержку благотворителя и благополучателя
http://www.youthrussia.ru/files/blagotvoritel_blagopoluchatel.doc

14.  Гранты: что это такое
Доноры и заявители, заявки, благодарности.  Поиск и выбор источников
финансирования. Составление проекта. Принципы написания заявок.
Дополнительные документы, подаваемые вместе с заявкой.
http://www.youthrussia.ru/files/granty_shto_eto_takoe.doc

15.  Виртуальный ресурсный центр для НКО
 Ресурсы-инфо, горячие новости, библиотека, методический фонд, листы
рассылки, тренинги, консультации on-line , каталог услуг НКО.
http://www.trainet.org

16. Интернет - ресурсы посвященные благотворительности
http://bb.lfond.spb.ru/link.php?PHPSESSID=319cf446c6881c15ab864ff6b4db171

17. Что такое фандрайзинг? Формы благодарности. Тактика поиска средств у частных лиц. Стратегия технологии.
http://volonte.ru/category/biblioteka-pr/







пятница, 16 марта 2012 г.

Музыкотерапия (памятка)

            Лечебное воздействие музыки 
                на организм человек
                     


МУЗЫКАЛЬНЫЕ ИНСТРУМЕНТЫ: 
    CПЕЦИФИКА ИХ ВЛИЯНИЯ НА ОРГАНЫ И СИСТЕМЫ ЧЕЛОВЕКА

Специалисты всего мира отмечают, что направление лечебного воздействия музыки зависит не только от ее характера, но
и от музыкального инструмента, с помощью которого она
                                                исполняется.

• СКРИПКА – лечит душу, успокаивает психику, помогает выйти
 на путь самопознания, пробуждает в душе сострадание, готов-ность к самопожертвованию; 
• ОРГАН – проводник энергии "космос – земля – космос"; при-водит в порядок ум, гармонизирует энергетический поток в позвоночнике;
• ФОРТЕПИАНО (ПИАНИНО, РОЯЛЬ) – корректирует работу
 почек и мочевого пузыря, очищает щитовидную железу, гар-монизирует психику;
• БАРАБАН – восстанавливает ритм сердца, лечит печень, приводит в порядок кровеносную систему;
• ФЛЕЙТА – очищает, лечит легкие и бронхи, благотворно воздействует на кровообращение;
• АРФА – гармонизирует работу сердца;
• ВИОЛОНЧЕЛЬ – лечит сердце, благотворно действует на
почки;
• ЦИМБАЛЫ – уравновешивают энергетику печени;
• ГАРМОНЬ, БАЯН, АККОРДЕОН – активизируют работу всей брюшной полости;
• САКСОФОН – активизирует сексуальную энергию, лечит всю мочеполовую систему, заболевания легких, толстой кишки;
• КЛАРНЕТ – хорошо влияет на систему кровообращения, на печень;
• МЕТАЛЛОФОН, КОЛОКОЛЬЧИКИ – излечивают болезни
 легких, толстой кишки, устраняют тоску (депрессию).



МУЗЫКАЛЬНЫЕ РЕЦЕПТЫ: как лечиться музыкой 
        От неврозов и раздражительности избавляет бодрящая му-зыка Чайковского, Пахмутовой, Таривердиева. Помогает снять стресс, сконцентрироваться, идеально подходит для уединенных занятий и медитации романтическая, музыка Шуберта, Шумана, Чайковского, Листа.  Для профилактики утомляемости необходи-мо слушать "Утро" Грига, "Рассвет над Москвой-рекой" (фрагмент из оперы "Хованщина") Мусоргского, романс "Вечерний звон", мотив песни "Русское поле", "Времена года" Чайковского.  Поднимают настроение, избавляют от депрессий, разряжают накал чувств джаз, блюз, диксиленд, соул, калипсо.
Творческий импульс стимулируют "Марш" из кинофильма "Цирк" Дунаевского, "Болеро" Равеля, "Танец с саблями" Хачатуряна.  Развитию умственных способностей у детей способствует музыка Моцарта. Полное расслабление вы сможете получить от "Вальса" Шостаковича из к/ф "Овод", оркестра Пурселя, произведения "Мужчина и женщина" Лея, романса из музыкальных иллюстраций к повести Пушкина "Метель" Свиридова. Кровяное давление и сердечную деятельность нормализует "Свадебный марш" Мендельсона.  От гастрита излечивает "Соната N7" Бетховена. Язва желудка исчезает при прослушивании "Вальса цветов". Головную боль и эмоциональное перенапряжение снимают знаменитый полонез Огинского, ''Венгерская рапсо-дия'' Листа, ‘’Фиделио’’ Бетховена, ''Дон Жуан'' Моцарта.
Нормализует сон и работу мозга сюита "Пер Гюнт" Грига, пьесы Чайковского, ''Грустный вальс'' Сибелиуса, ''Аве Мария'', ''Серенада'' Шуберта, ''Мелодия'' Глюка.


Методичні поради

"Від перемог у спорті - до успіхів у житті"
                      (Методичні поради до 2012 року - 
               Року спорту та здорового способу життя)

              ПАРАЛІМПІЙСЬКИЙ СПОРТ







КНИЖКОВИЙ СТАДІОН

Кілька порад бібліотекареві 
до Року спорту та здорового способу життя



Запоріжжя
2012



               




"Тихий сон в библиотеке"


ЦБС для взрослых

21.03.2012 «Тихий сон в библиотеке»



           1 марта отмечается Всемирный день сна, учрежденный по предложению Всемирного фонда психического здоровья. А 21 марта проводится еще один Международный день сна – уже в рамках проекта Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) по проблемам сна и здоровья. Этот день отмечается уже более 10 лет в Европе, а сейчас этому Дню уделяют все большее внимание и у нас в Украине. Происходит это потому, что свыше 10% населения развитых стран страдают от бессонницы. Не являемся исключением и мы, украинцы.
         Так что же нужно сделать, чтобы хорошо выспаться?
- Вы услышите рассказ о том как и почему появился этот Всемирный день сна.
- «Народный целитель» расскажет о чаях от бессонницы, а все желающие смогут их продигустировать.
- В рубрике «Спим по всем правилам» вы услышите интересный рассказ о том, как мы спим и на чем.
- Проведем вместе с гостями небольшое исследование о сне по принципам «Верно – не верно».
- Вы не только получите много интересной, и полезной информации, а также увидите приятные моменты на экране, услышите хорошую музыку.
- Все гости библиотеки получат закладки «Правила хорошего сна».